Aktualności

Okradanie mieszkań to tylko część z zarzutów, które usłyszeli mężczyźni

Data publikacji 13.11.2020

Śródmiejscy kryminalni zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzieże mieszkaniowe, paserstwo oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków i ich udzielanie. Jeden z mężczyzn wynosił z lokali wszystko to, co przedstawiało jakąkolwiek wartość a następnie przekazywał „fanty” swojemu koledze, który wystawiał przedmioty na portalach aukcyjnych. Policjanci odzyskali znaczną część skradzionych przedmiotów o wartości kilkunastu tysięcy złotych.

Do śródmiejskich policjantów dotarła informacja o tym, że nieznana osoba okrada mieszkania przeznaczone na wynajem krótkoterminowy. Sprawca wiedząc, że klienci zwalniający lokale zdają klucze do skrzynek na listy, włamywał się do nich a następnie po wejściu do mieszkania wywoził z niego sprzęt rtv i drobną elektronikę, który trafiał do piwnicy wspólnika.

Mężczyzna robił wcześniej zdjęcia skradzionych przedmiotów będących w lokalu a jego kompan wystawiał towar do sprzedaży na popularnych portalach aukcyjnych. 21-latek wynajętym samochodem przywiózł kobiecie zamówiony towar. Właśnie podczas jednej z takich transakcji z potencjalną klientką na telewizor wpadł pierwszy z zatrzymanych w zasadzkę zorganizowaną przez policjantów ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego. Podczas przeszukania, w mieszkaniu 21-latka kryminalni znaleźli zawiniątko z czteroma gramami amfetaminy.

Drugi z podejrzanych, 34-latek, został zatrzymany chwilę później w miejscu zamieszkania. W pokojach policjanci znaleźli 9 telefonów komórkowych, 3 tablety, 3 piloty od telewizorów oraz zawiniątko z folii aluminiowej z amfetaminą. Przeszukanie piwnic doprowadziło do ujawnienia kolejnych narkotyków i przedmiotów pochodzących prawdopodobnie z przestępstwa. Kryminalni znaleźli w nich 9 telewizorów, 3 tablety, 13 telefonów, 2 laptopy, wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków oraz narkotyki w postaci amfetaminy, grzybków i listków lsd. W sumie ponad 136 gramów środków odurzających.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Pierwszy z mężczyzn zarzuty kradzieży z włamaniem do mieszkań oraz posiadania narkotyków, drugi natomiast zarzut paserstwa oraz posiadania znacznej ilości narkotyków i ich udzielania. Za te przestępstwa zgodnie z kodeksem karnym mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata

 

 

 • Na zdjęciu widoczny jest zatrzymany mężczyzna, przy którym stoi nieumundurowany policjant
  Mężczyzna podejrzany o pserstwo i przestępstwa narkotykowe
 • Na zdjęciu widoczny jest zatrzymany mężczyzna, przy którym stoi nieumundurowany policjant
  Mężczyzna podejrzany o kradzieże z włamaniem oraz posiadanie narkotyków
 • Na zdjęciu widoczne są przedmioty, które policjanci znaleźli podczas przeszukania
  Zabezpieczone przez policjantów przedmioty
 • Na zdjęciu widoczne są telewizory, które policjanci znaleźli podczas przeszukania
  Zabezpieczone przez policjantów przedmioty
 • Na zdjęciu widoczne są narkotyki i waga znalezione przez policjantów podczas przeszukania
  Zabezpieczone przez policjantów narkotyki i waga