Ponad kilogram narkotyków ukrył w wiaderku z piachem - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Ponad kilogram narkotyków ukrył w wiaderku z piachem

Data publikacji 31.10.2020

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali osobę podejrzaną o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W bagażniku samochodu, w którym siedział mężczyzna kryminalni znaleźli zapakowaną próżniowo amfetaminę, a przy 21-latku gotówkę mogącą pochodzić z przestępstwa. Za ten czyn zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Praca operacyjna śródmiejskich kryminalnych doprowadziła ich do mężczyzny, który jak wynikało z posiadanych informacji, miał być w posiadaniu znacznych ilości środków odurzających.

Policjanci bardzo szybko ustalili gdzie mieszka osoba będąca w ich zainteresowaniu i zorganizowali zasadzkę. 21-latek został zatrzymany na parkingu w chwili, kiedy podjechał swoim samochodem przed blok. 

W pojeździe, w bagażniku policjanci znaleźli niepozornie wyglądające plastikowe wiaderko po chemii ogrodniczej. Podejrzane było jednak to, że było ono wypełnione piachem.

To wszystko wzbudziło, jak się później okazało, uzasadnione podejrzenia u kryminalnych, dlatego też postanowili sprawdzić czy w wiaderku jest, aby tylko piach.

Okazało się, że pod warstwą piachu ukryte były zapakowane próżniowo narkotyki. W sumie ponad kilogram amfetaminy. Ponad to przy 21-latku policjanci zabezpieczyli 1000 złotych mogące pochodzić z handlu środkami odurzającymi.

Mężczyzna w prowadzonym przez prokuraturę śledztwie usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, za co ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata

 

  • Na zdjęciu widoczny jest zatrzymany mężczyzna prowadzony przez nieumundurowanego policjanta
    Mężczyzna podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków
  • Na zdjęciu widoczna jest leżąca na stole i zapakowana próżniowo amfetamina
    Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Na zdjęciu widoczne jest wiaderko z piachem stojące na biurku
    Zabezpieczone przez policjantów wiaderko z piachem, w którym ukryte były