Sprzedawał podróbki znanych światowych marek - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Sprzedawał podróbki znanych światowych marek

Data publikacji 20.10.2020

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wprowadzanie do obrotu towaru oznaczonego podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi. Za ten czyn 40-latkowi grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Śródmiejscy policjanci wpadli na trop mężczyzny dzięki wnikliwym analizom popularnych portali aukcyjnych. To na jednym z nich 40-latek oferował do sprzedaży okulary, galanterię skórzaną, odzież i zegarki z podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa, kiedy umówił się z jednym z klientów na odbiór kupionych okularów. Zamiast niego na miejscu pojawili się policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą.

Przy 40-latku policjanci ujawnili i zabezpieczyli dwie pary podrobionych markowych okularów. Kolejny towar z podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi w postaci okularów, galanterii skórzanej, odzieży i zegarków śródmiejscy policjanci znaleźli w mieszkaniu mężczyzny.

W telefonie, który 40-latek miał przy sobie była zainstalowana aplikacja, dzięki której mężczyzna na jednym z portali zamieszczał liczne ogłoszenia o sprzedaży kupionego rzekomo za granicą towaru.

Uprawnione podmioty pokrzywdzone na skutek tego przestępstwa złożyły już stosowne wnioski o ściganie sprawcy. Zgodnie z art. 305 pkt. 1 ustawy o prawie własności przemysłowej zatrzymanemu grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata/ea

 

 

  • Na zdjęciu widoczny jest zatrzymany mężczyzna, który podpisuje dokumenty w obecności nieumundurowanego policjanta
    Mężczyzna podejrzany o przestępstwo gospodarcze
  • Na zdjęciu widoczne są przedmioty takie jak okulary, zegarek i odzież, zabezpieczone przez policjantów a pochodzące z przestępstwa
    Zabezpieczony przez policjnantów towar z podrobionymi i zastrzżonymi znakami towarowymi