Areszt za rozbój - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Areszt za rozbój

Data publikacji 15.10.2020

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali kobietę, która zaczepiła przypadkowego przechodnia i używając przemocy, zabrała mu portfel z gotówką w polskiej i obcej walucie. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło pod koniec września tego roku. Pokrzywdzony wracał wieczorem z pracy, po drodze wstąpił do sklepu. Wychodząc z niego, został poproszony o papierosa przez młodego mężczyznę stojącego na chodniku. Kiedy odmówił nagle na plecy pokrzywdzonego wskoczyła koleżanka towarzysząca wspomnianemu mężczyźnie.

Kobieta zaczęła szarpać i dusić swoją ofiarę. Wyjęła z kieszeni spodni mężczyzny portfel z 2000 złotych, 500 dolarami amerykańskimi oraz dokumentami i kartami płatniczymi, po czym uciekła.

Ustaleniem danych personalnych sprawczyni tego przestępstwa i jej zatrzymaniem zajęli się śródmiejscy policjanci. To oni bardzo szybko ustalili, kim jest kobieta i gdzie mieszka. 41-latka została zatrzymana i usłyszała zarzut rozboju, za co grozi jej teraz do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek śledczych podjął już decyzję o jej tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.   

podinsp. Robert Szumiata/ea