Aktualności

Uciekając przed policjantami wyrzucił skradziony głośnik w zarośla

Data publikacji 09.10.2020

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego po krótkim pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zuchwałą kradzież i groźby karalne. 21-latkowie zaczepili znajomego swojej koleżanki, jeden z nich zabrał mu przenośny głośnik i uciekł. Za te przestępstwa zatrzymanym grozi odpowiednio do 8 i do 2 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od spotkania pokrzywdzonego 20-latka ze swoją dawną koleżanką. Dziewczyna na spotkanie nie przyjechała jednak sama. Wraz nią pojawiło się dwóch jej kolegów.

Mężczyźni zaczepiali 20-latka, wyzywali go, prowokowali a jeden z nich grożąc mu próbował w ten sposób nakłonić pokrzywdzonego do oddania dopiero co kupionego głośnika.

Kiedy to nie poskutkowało, drugi z mężczyzn pchnął 20-latka. Wtedy wypadł mu trzymany w ręku głośnik. Napastnik podniósł go i zaczął uciekać. Wezwani na miejsce policjanci po krótkim pościgu zatrzymali obu podejrzanych i odzyskali skradziony głośnik wyrzucony w zarośla. Na widok radiowozu mężczyzna uciekając próbował bezskutecznie pozbyć się niepostrzeżenie obciążającego go dowodu przestępstwa.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Pierwszy z mężczyzn zarzut zuchwałej kradzieży, a drugi kierowania wobec pokrzywdzonego gróźb karalnych.

podinsp. Robert Szumiata/aw

  • Na zdjęciu widoczny jest zatrzymany mężczyzna prowadzony w kajdankach na rękach przez umundurowanego policjanta
    Mężczyzna podejrzany o przestępstwo
  • Na zdjęciu widoczny jest zatrzymany mężczyzna prowadzony w kajdankach na rękach przez umundurowanego policjanta
    Mężczyzna podejrzany o przestępstwo
  • Na zdjęciu widoczny jest czerwony bezporzewodowy głośnik porzucony w zaroślach
    Odzyskany i zabezpieczony przez policjantów głośnik