Aktualności

Przyniosła rzeczy zatrzymanemu partnerowi, sama też została tymczasowo aresztowana

Data publikacji 06.10.2020

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali osobę podejrzaną o kradzież z włamaniem do mieszkania działając wspólnie i w porozumieniu ze swoim partnerem. Kobieta podobnie jak 21-latek została już tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi jej do 12 lat pozbawienia wolności.

O zatrzymaniu 21-latka pisaliśmy już na naszej stronie 1 października. Kiedy jego partnerka dowiedziała się, że mężczyzna został zatrzymany i na wniosek śródmiejskich policjantów zapadła decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu, postanowiła przyjść i przynieść mu najpotrzebniejsze rzeczy, które mogą mu się przydać w więzieniu.

Kobieta nie wiedziała jednak, że ona również jest poszukiwana, jako osoba, która tego dnia wraz ze swoim partnerem włamała się do mieszkania i wyniosła z niego przedmioty o łącznej wartości ponad 3000 złotych.

23-latka została zatrzymana, i po tym jak usłyszała zarzuty, tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.   

podinsp. Robert Szumiata