Aktualności

Trzech zatrzymanych, pięć przestępstw a w tle zazdrość o byłą partnerkę

Data publikacji 07.10.2020

Śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali trzy osoby podejrzane o rozbój, pobicie, groźby karalne, naruszenie miru i posiadanie narkotyków. Wszystko zaczęło się od wtargnięcia mężczyzn do mieszkania byłej dziewczyny jednego z nich oraz awantury z jej partnerem.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem w mieszkaniu pokrzywdzonej. Do drzwi zaczął się dobijać jej były partner w towarzystwie dwóch swoich kolegów. Mężczyzna sforsował zamki w drzwiach wtargnął do mieszkania i rzucił się na obecnego partnera kobiety.

Wraz z jednym z kolegów bił go pięściami po głowie a kiedy ten upadł kopał go po całym ciele. Pokrzywdzona próbowała bronić swojego kolegę i zadzwonić na policję. Wtedy wyrwano jej telefon z ręki. Mężczyźni grozili zarówno kobiecie jak i jej obecnemu partnerowi, ponad to przewrócili kilka mebli, po czym w pośpiechu opuścili budynek.

Zatrzymaniem sprawców tych przestępstw zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego. To oni jeszcze tego samego dnia zatrzymali wszystkie trzy osoby podejrzewane o te czyny. Przy jednym z mężczyzn znaleźli narkotyki.

28-latek usłyszał już zarzut rozboju, pobicia, naruszenia miru i posiadania narkotyków, jego 34-letni kolega pobicia i naruszenia miru, a 59-latek zarzut naruszenia miru.

podinsp. Robert Szumiata

  • Na zdjęciu widoczny jest zatrzymany mężczyzna prowadzony przez nieumundurowanego policjanta
    Mężczyzna podejrzany o naruszenie miru
  • Na zdjęciu widoczny jest zatrzymany mężczyzna prowadzony przez nieumundurowanego policjanta
    Mężczyzna podejrzany przestęstwa