Podejrzany o włamania i kradzieże zatrzymany - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Podejrzany o włamania i kradzieże zatrzymany

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali osobę podejrzaną o kradzieże i kradzieże z włamaniem do mieszkań i pomieszczenia magazynowego. Policjanci odzyskali także część skradzionej biżuterii. Suma strat na skutek tych przestępstw przekroczyła 10500 złotych. 21-latek dopuścił się ich w warunkach recydywy, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu znacznie wyższy wymiar kary.

Do opisanych przestępstw doszło na przełomie czerwca i września tego roku w centrum miasta. Mężczyzna jest podejrzany o dwie kradzieże, których dokonał dostając się do mieszkań przez pozostawione otwarte okna, jedną kradzież z włamaniem do kolejnego mieszkania oraz jedną kradzież z włamaniem do magazynu poprzez wybicie szyby w oknie.

Łupem 21-latka padało wszystko to, co można było później łatwo i szybko sprzedać. Mężczyzna ukradł między innymi sprzęt elektroniczny i komputerowy, biżuterię, gotówkę a nawet pościel i klamki od drzwi. Wartość skradzionych przedmiotów przekroczyła 10500 złotych.

Ustaleniem sprawcy tych przestępstw i jego zatrzymaniem zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. To dzięki ich zaangażowaniu i wielomiesięcznej pracy operacyjnej w miniony poniedziałek doszło do zatrzymania mężczyzny. Okazało się, że wszystkich tych czynów dopuścił się w warunkach recydywy będąc już wcześniej karanym za podobne przestępstwa.

Policjanci ustalili także lombardy, do których trafiały „fanty” i odzyskali część zrabowanej biżuterii.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak z uwagi na fakt, że mężczyzna dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy sąd może podjąć decyzję o podwyższeniu wysokości kary.

 

podinsp. Robert Szumiata/kp