„Lato w mieście” z policjantami - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

„Lato w mieście” z policjantami

Data publikacji 08.07.2020

Policjanci ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej realizując program „Bezpieczne wakacje 2020” spotykają się z dziećmi, aby przypomnieć im o bezpiecznych i prawidłowych zachowaniach w różnych sytuacjach. Tym razem policjanci spotkali się z uczniami w wakacyjnej placówce edukacyjnej w Szkole Podstawowej nr 210 przy ul. Karmelickiej 13.

Policjanci w ramach akcji "Lato w Mieście" odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej nr 210 przy ul. Karmelickiej 13. W ramach IV edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn.: "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjanci przeprowadzili z dziećmi zajęcia na temat:

-bezpieczeństwo nad wodą i w wodzie (zasady spędzania wolnego czasu nad wodą).

Ze względu na szczególny czas pandemii COVID-19 duża część społeczeństwa zdecyduje się na wypoczynek w Polsce. Dlatego tegoroczna, czwarta edycja, akcji została poszerzona o działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem w górach.

- bezpieczeństwo w górach, (jakie warunki należy spełnić, aby wyruszyć w góry, jak zachowywać się na szlakach, gdzie szukać pomocy)

- numery alarmowe oraz te obowiązujące w górach i nad zbiornikami wodnymi,

- możliwości aplikacji "Ratunek" (pomoc w górach i nad wodą)

Podczas spotkania z uczniami policjanci przypominali o tym, jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji, zaprezentowali film o tym jak zachowywać się nad wodą, tłumaczyli najmłodszym jak radzić sobie w sytuacjach zagrożeń i co zrobić, aby po dwóch miesiącach wakacji cało i zdrowo wrócić do szkolnych ławek. Tego typu spotkania i pogadanki będą kontynuowane przez cały czas trwania wakacji.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

http://policja.pl/pol/kreci-mnie-bezpieczenst/32301,Kreci-mnie-bezpieczenstwo-nad-woda-Strona-glowna.html

Ruszył także kolejny konkurs plastyczno-filmowy.

http://policja.pl/pol/aktualnosci/190511,Ruszyl-konkurs-plastyczno-filmowy-pn-Artystyczny-przeWODNIK.html

 

nadkom. Robert Szumiata

 

 

  • „Lato w mieście” z policjantami
  • „Lato w mieście” z policjantami
  • „Lato w mieście” z policjantami