Aktualności

Podrobiona karta pobytu cudzoziemca miała jej pomoc w uzyskaniu kredytu

Data publikacji 15.05.2020

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 21-latnią obywatelkę Ukrainy podejrzaną o usiłowanie wyłudzenia kredytu za pomocą podrobionej karty pobytu cudzoziemca i posługiwanie się nią, jako autentyczną . Za te czyny kobiecie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania kobiety doszło w jednym z banków  w centrum miasta. Obsługa placówki powiadomiła policjantów o tym, że do banku przyszła obywatelka Ukrainy, która w celu uzyskania kredytu przedstawiła swoją kartę pobytu cudzoziemca. Po weryfikacji okazało się, że dokument jest podrobiony. Druk i czcionka były niewyraźne, a zdjęcie wstawione nieudolnie, najprawdopodobniej za pomocą edytora graficznego.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zatrzymali kobietę i zabezpieczyli podrobiony dokument. Za usiłowanie wyłudzenia kredytu za pomocą podrobionej karty pobytu cudzoziemca i posługiwanie się nią, jako autentyczną kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Robert Szumiata/ea