Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 09.03.2020

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali 27-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W mieszkaniu mężczyzny kryminalni znaleźli marihuanę, mefedron, kokainę, heroinę i amfetaminę. Za to przestępstwo zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Praca operacyjna śródmiejskich kryminalnych doprowadziła ich do mężczyzny, który jak wynikało z posiadanych informacji, miał mieć w mieszkaniu znaczne ilości narkotyków.

Policjanci bardzo szybko dowiedzieli się, kim jest mężczyzna i zapukali do drzwi zaskoczonego ich widokiem 27-latka. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli woreczki foliowe z mefedronem, kokainą, heroiną i amfetaminą.

Poza tym kryminalni znaleźli reklamówkę marihuany, wagę elektroniczną służącą do porcjowania środków odurzających, pieniądze mogące pochodzić z przestępstwa oraz przedmioty przypominające broń palną oraz pneumatyczną, które zostaną poddane badaniom przez biegłego.

W sumie, jako dowód w sprawie policjanci zabezpieczyli ponad 1000 porcji różnego rodzaju środków odurzających.

27-latek usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny, do którego sąd się przychylił.

nadkom. Robert Szumiata/jf

 

  • Mężczyna podejrzany o przestępstwo narkotykowe
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki, pieniędze oraz przedmioty
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki, pieniędze oraz przedmioty