Policjanci rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Policjanci rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie

Data publikacji 24.02.2020

Policjanci ze Śródmieścia spotkali się uczniami w Szkole Podstawowej nr. 75 przy ul. Niecałej, gdzie rozmawiali o bezpieczeństwie z najmłodszymi uczestnikami akcji "Zima w Mieście 2020".

Zajęcia odbyły się m. in. w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" oraz „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

Zajęcia dotyczyły szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku. Policjanci poruszali  temat dzikich lodowisk. Niebezpieczeństwa związanego z korzystania z takich miejsc. Omówiono sposób zamarzania zbiorników wodnych i pułapkach czyhających na amatorów ślizgania się na nich.

Rozmawialiśmy także z dziećmi o numerze alarmowym do Centrum Powiadamiania Ratunkowego i algorytmu postępowania w przypadku konieczności wezwania służb ratunkowych.

Uczestnicy spotkania chętnie dzielili się wiedzą jak być bezpiecznym w miejscu zamieszkania i dowiedziały się jak postępować w kontakcie z natarczywym obcym oraz poznały zjawisko handlu ludźmi. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i popisywały się posiadaną wiedzą oraz z zaciekawieniem słuchały cennych informacji i przestróg.

nadkom. Robert Szumiata

 

  • Policjanci rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie
  • Policjanci rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie
  • Policjanci rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie