Policjanci rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Policjanci rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie

Data publikacji 14.02.2020

Policjanci ze Śródmieścia i przedstawiciel BBiZK spotkali się uczniami Feryjnej Placówce Edukacyjnej w Szkole Podstawowej nr. 210 przy ul. Karmelickiej 13, gdzie rozmawiali o bezpieczeństwie z najmłodszymi uczestnikami akcji "Zima w Mieście 2020".

Zajęcia odbyły się m. in. w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" oraz „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

Zajęcia dotyczyły szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku. Policjanci i przedstawiciel śródmiejskiej delegatury BBiZK poruszali  temat dzikich lodowisk. Niebezpieczeństwa związanego z korzystania z takich miejsc. Omówiono sposób zamarzania zbiorników wodnych i pułapkach czyhających na amatorów ślizgania się na nich. Wyświetlono im filmy edukacyjne pokazujące jak ciężko wydostać się z wody po załamaniu się lodu oraz o tym jak nie ratować, aby stać się ofiarą.

Pozmawiano także o numerze alarmowym do Centrum Powiadamiania Ratunkowego i algorytmu postępowania w przypadku konieczności wezwania służb ratunkowych.

Dzieciom zaprezentowano autentyczne nagranie, kiedy to ich 11 letnia koleżanka uratowała życie swojej babci kontaktując się w porę z numerem alarmowym 112. Uczestnicy spotkania chętnie dzielili się wiedzą jak być bezpiecznym w miejscu zamieszkania i dowiedziały się jak postępować w kontakcie z natarczywym obcym oraz poznały zjawisko handlu ludźmi.

Podczas aktywnej dyskusji na temat sportów zimowych dzieci poznały dekalog narciarski, czyli kodeks FIS, który jest zbiorem reguł obowiązujących na stokach całego świata. Ich wiedza na ten temat nie raz pozytywnie zaskakiwała prowadzących spotkanie. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i popisywały się posiadaną wiedzą oraz z zaciekawieniem słuchały cennych informacji i przestróg.

Podsumowując spotkanie wspólnie z Kierownikiem Zespołu Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego policjanci rozdali dzieciom książeczki edukacyjne "Z Borsukiem bezpiecznie", Bezpieczna woda oraz odblaski z numerem alarmowym 112.

nadkom. Robert Szumiata

 

 

  • Policjanci rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie
  • Policjanci rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie
  • Policjanci rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie