Lekcja bezpieczeństwa w Metrze - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Lekcja bezpieczeństwa w Metrze

Data publikacji 12.02.2020

Policjanci ze Śródmieścia i Komisariatu Specjalistycznego warszawskiego Metra w ramach akcji "Zima w Mieście 2020" spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 211 przy ul. Nowy Świat 21A. Spotkanie pod hasłem "Lekcja bezpieczeństwa w metrze" zostało zorganizowane w związku z realizacją zadań wynikających z rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej", "Kręci mnie bezpieczeństwo, a także w ramach działań prewencyjnych "Bezpieczne Ferie 2020".

Zajęcia rozpoczęły się w nowym Komisariacie Specjalistycznym Metra warszawskiego mieszczącym się w podziemiach na stacji Metro Nowy Świat Uniwersytet tj. przy II linii metra. Dzieci mogły podejrzeć pracę policjantów komisariatu oraz zwiedziły go włącznie z dwoma celami przeznaczonymi dla zatrzymanych i  pomieszczeniem monitoringu. Wizyta przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Uczniów bardzo zaciekawiła praca policjantów i ich wyposażenie do codziennej służby. Szczególną atrakcją było mierzenie policyjnego umundurowania oraz poznanie zasad działania urządzenia minersko-pirotechnicznego.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak należy zachowywać na peronie stacji, co to jest linia bezpieczeństwa, jak bezpiecznie wchodzić i wychodzić z wagonu kolejki, jaką przyjąć postawę, aby utrzymać równowagę, gdy nie ma w pobliżu poręczy, poznały wejścia i wyjścia awaryjne oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Następnie uczestnicy udali się na stację metra Centrum, gdzie poznali sposób korzystania z tzw. żółtego telefonu alarmowego oraz jak postępować w przypadku zagubienia lub kontaktu z nieznaną osobą. Niemały entuzjazm wzbudziła możliwość obejrzenia od środka policyjnych radiowozów oraz włączenia sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Dzieci zadawały dużo ciekawych pytań, na które policjanci chętnie odpowiadali.

nadkom. Robert Szumiata/ea

 

 

  • Lekcja bezpieczeństwa w Metrze
  • Lekcja bezpieczeństwa w Metrze
  • Lekcja bezpieczeństwa w Metrze