Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków i handel nimi - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków i handel nimi

Data publikacji 11.02.2020

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali 22-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i ich udzielanie. W mieszkaniu mężczyzny kryminalni znaleźli marihuanę i tabletki extazy. Za te przestępstwa zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Praca operacyjna śródmiejskich kryminalnych doprowadziła ich do mężczyzny, który jak wynikało z posiadanych informacji, miał mieć w domu narkotyki i nimi handlować.

Policjanci bardzo szybko dowiedzieli się, kim jest mężczyzna i zapukali do drzwi zaskoczonego ich widokiem 22-latka. W jego mieszkaniu,  w szafce kuchennej policjanci znaleźli słoik, a w nim foliowe woreczki z zapięciem strunowym, czyli tzw. dilerki z marihuaną i tabletkami extazy. W sumie ponad 40 gramów suszu oraz 90 tabletek środków odurzających. Poza tym policjanci ujawnili i zabezpieczyli wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotykow oraz pieniądze mogące pochodzic z przestępstwa.

Ustalenia śródmiejskich policjantów oraz prokuratury, która prowadzi śledztwo w tej sprawie pozwoliły także na zebranie dowodów świadczących o tym, że mężczyzna z góry powziętym zamiarem osiągnięcia korzyści majątkowej od pewnego czasu handlował narkotykami.

22-latek usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz handel nimi, za co grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny, do którego sąd się przychylił.

nadkom. Robert Szumiata/ea

 

  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki, waga i pieniądze
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki, waga i pieniądze