Areszt za kradzież z włamaniem - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Areszt za kradzież z włamaniem

Data publikacji 07.02.2020

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do mieszkania i kradzież markowych głośników, sprzętu fotograficznego oraz komputerowego o łącznej wartości ponad 6000 złotych. Sprawca dostał się do lokalu uszkadzając zamki w drzwiach. Za to przestępstwo 59-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wrześniu ubiegłego roku w jednym z mieszkań przy ulicy Śniegockiej. Od tamtej pory nad wyjaśnieniem tej sprawy pracowali policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. To oni dzięki wnikliwej analizie nagrań z monitoringu oraz żmudnej pracy operacyjnej wytypowali osobę podejrzewaną o ten czyn.

Wiadomo już, że sprawca nie działał sam. Do lokalu dostał się poprzez uszkodzenie drzwi za pomocą tzw. wytrychów, które zostały znalezione w mieszkaniu 59-latka. Z pokoi skradziono dwa markowe głośniki, dwa laptopy, ipada i aparat fotograficzny. Pokrzywdzony oszacował swoje straty na blisko 7000 złotych.

59-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu i zaraz po przeszukaniu przewieziony do jednostki policji, gdzie usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek policjantów podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Policjanci prowadzący tę sprawę pracują teraz nad tym, aby dowiedzieć się, kto pomagał zatrzymanemu.   

nadkom. Robert Szumiata/ea