O bezpieczeństwie najmłodszych z sierżantem Borsukiem - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

O bezpieczeństwie najmłodszych z sierżantem Borsukiem

Data publikacji 24.01.2020

Zajęcia z policyjną maskotką według opinii dzieci należą do jednych z najbardziej atrakcyjnych spotkań. Policjant Borsuk kojarzy się z dobrą zabawą, ale także z bezpieczeństwem. Pluszak w niebieskim mundurze edukuje, bawi, rozwesela i opowiada o bardzo ważnych kwestiach, czyli o bezpieczeństwie w domu, w szkole i podczas zabawy. Tym razem śródmiejscy policjanci z zespołu ds. prewencji kryminalnej w towarzystwie sierżanta Borsuka odwiedzili dzieci z przedszkola nr 26 w Warszawie.

Policjant Borsuk, kojarzący się dzieciom od lat z dobrą zabawą oraz bezpieczeństwem wspólnie z funkcjonariuszem z zespołu prewencji kryminalnej śródmiejskiej Policji spotkał się z dziećmi z Przedszkola nr 26 w Warszawie.

Bawiąc się z  dziećmi, policjanci rozmawiali z nimi na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa, np. jakie kolory sygnalizatora pozwalają przejść bezpiecznie przez jezdnię, którą stroną ulicy należy iść, kiedy nie ma chodnika oraz o tym, że nie wolno bawić się w pobliżu ulicy i przez nią przebiegać.

Dzieci dowiedziały się również, jak bezpiecznie podróżować samochodem, że w ich przypadku należy przebywać w specjalnych fotelikach i jak ważną rolę dla pieszego pełnią elementy odblaskowe. Ponadto mundurowi przypomnieli dzieciom o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Podczas spotkania najmłodsi mogli przymierzyć policyjną czapkę i obejrzeć policyjne wyposażenie w codziennej służbie.

nadkom. Robert Szumiata/mb