Odpowie za posiadanie narkotyków - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Odpowie za posiadanie narkotyków

Data publikacji 29.11.2019

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali 27-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Przy mężczyźnie i w jego mieszkaniu kryminalni znaleźli extazy, amfetaminę, marihuanę i mefedron. Za to przestępstwo zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Praca operacyjna śródmiejskich kryminalnych doprowadziła ich do mężczyzny, który jak wynikało z posiadanych informacji, miał mieć przy sobie narkotyki. Policjanci bardzo szybko dowiedzieli się, kim jest ta osoba i w ustalonym wcześniej miejscu zorganizowali zasadzkę. Około 10:40 na ulicy Woronicza policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali 27-latka. Przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli tabletkę extazy i 9 zawiniątek  z folii aluminiowej, a w nich jak się później okazało, mefedron. To jednak był dopiero początek problemów zatrzymanego.

W jego mieszkaniu w pokoju policjanci znaleźli kolejne narkotyki. Tym razem woreczek z zapięciem strunowym z marihuaną i zawiniątko z amfetaminą. W sumie blisko 20 gramów środków odurzających. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Robert Szumiata/ea