Aktualności

Szanowne koleżanki i koledzy wesprzyjcie naszą inicjatywę w ramach „Szlachetnej paczki”!

Data publikacji 26.11.2019

Z inicjatywy śródmiejskich policjantów ruszyła zbiórka charytatywna w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Funkcjonariusze chcą zmobilizować i zaangażować jak największą ilość policjantów oraz pracowników cywilnych Komendy Rejonowej Policji Warszawa I żeby zebrać pieniądze na odzież i specjalistyczne łózko z materacem dla 63-letniego Pana Kazimierza mającego duże problemy z chodzeniem. Dołączcie się do nas!

Pan Kazimierz jest osobą samotną z nieuleczalną chorobą, która sprawiła, że w ostatnich latach jest zmuszony większość czasu spędzać w łóżku. Mężczyzna utrzymuje się z zasiłku opiekuńczego, który wynosi 600 złotych. Po opłaceniu rachunków i lekarstw na życie pozostaje mu około 380 złotych.

Mimo życiowych trudności i postępującej choroby Pan Kazimierz jest zawsze uśmiechnięty i życzliwy wobec innych. Nie patrząc na swoją chorobę „zaraża” innych swoją pogodą ducha.

Szanowne policjantki policjanci oraz pracownicy cywilni, podzielmy się z Panem Kazimierzem tym, czym możemy. Jego największym marzeniem jest specjalistyczne łózko z ortopedycznym materacem, które pozwoli mu na zdrowy sen i odpoczynek oraz odzież do spania i wyjścia na dwór w mroźne zimowe dni. Możemy spełnić jego marzenia i dać mu to, czego tak bardzo pragnie i potrzebuje.

Dlatego z inicjatywy Edyty Oracz z wydziału dochodzeniowo – śledczego, Julity Pawul z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją oraz Mileny Wrony z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieni przez najbliższe dni będzie prowadzona zbiórka pieniędzy. Aby móc kupić wymienione wcześniej rzeczy musimy zgromadzić, co najmniej 3000 złotych.

Wasza pomoc i każda wpłacona kwota jest bezcenna. Bardzo prosimy Was o zaangażowanie w tym przedsięwzięciu!

nadkom. Robert Szumiata