Farbą w sprayu pomalował zabytkowy pałac - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Farbą w sprayu pomalował zabytkowy pałac

Data publikacji 18.11.2019

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie zabytku. 21-latek umieścił swoje graffiti nie tylko na elewacji pałacu. Chwilę wcześniej kamery zarejestrowały, jak mężczyzna w ten sam sposób maluje słupy reklamowe w centrum miasta. Za to przestępstwo zatrzymanemu grozi teraz nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Około 19:00 operator miejskiego monitoringu w komendzie Policji przy ulicy Wilczej dostrzegł mężczyznę, który nie zważając na przechodniów, wyjął z reklamówki farby w sprayu i zaczął nimi malować słup reklamowy w centrum miasta. Chwilę później, kilkadziesiąt metrów dalej mężczyzna w ten sam sposób pomalował drugi słup, po czym zaczął uciekać, „znikając” z zasięgu kamer.

Informacja od operatora o tym, co się stało, jak wygląda sprawca i kierunku jego ucieczki trafiła do wszystkich załóg pełniących służbę w rejonie zdarzenia. Dzięki tym wskazówkom, kilkadziesiąt minut później śródmiejscy policjanci, pełniący służbę ponadnormatywną na Nowym Świecie, zatrzymali 21-latka na gorącym uczynku przestępstwa. Tym razem mężczyzna umieścił swoje graffiti na elewacji Pałacu Branickich, a to zgodnie z ustawą o ochronie zabytków jest już przestępstwem.

Policjanci zabezpieczyli zgromadzony w sprawie materiał dowodowy a prokuratura rejonowa Warszawa Śródmieście postawiła zatrzymanemu mężczyźnie zarzut uszkodzenia zabytku, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. 

nadkom. Robert Szumiata/ea

  • Zatrzymany mężczyzna
  • Zatrzymany mężczyzna
  • Zatrzymany mężczyzna

Opis filmu: Grafficiarz

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 27.51 MB)