Przeszywała metki w ubraniach żeby wyłudzić pieniądze - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Przeszywała metki w ubraniach żeby wyłudzić pieniądze

Data publikacji 06.11.2019

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali obywatelkę Wietnamu podejrzaną o usiłowanie oszustwa. Jak wynika z ustaleń policjantów i relacji świadków to nie pierwszy raz, kiedy kobieta dopuściła się tego samego przestępstwa. 32-latka usuwała metki z markowych ubrań a następnie wszyła je w inną odzież, którą później oddawała w tym samym sklepie zarabiając w ten sposób na zwrocie towaru. Za ten czyn zatrzymanej grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Kobieta została ujęta na gorącym uczynku przestępstwa w sytuacji, kiedy próbowała oddać zakupioną rzekomo w tym sklepie odzież i uzyskać w ten sposób zwrot pieniędzy za towar. Sprawa wyszła jednak na jaw, ponieważ po sczytaniu przez kasjerkę danych z przeszytej wcześniej metki okazało się, że pod tym kodem powinna figurować spódnica a kobieta próbowała oddać spodnie.

Jak ustalili śródmiejscy wywiadowcy 20 września obywatelka Wietnamu w ten sam sposób i w tym samym sklepie dokonała oszustwa na 139 złotych zwracając kolejne ubranie. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.  

nadkom. Robert Szumiata