Zatrzymany za handel heroiną i jej posiadanie - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Zatrzymany za handel heroiną i jej posiadanie

Data publikacji 29.10.2019

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali 37-latka podejrzanego o udzielanie środków odurzających i ich posiadanie. Jak ustalili kryminalni mężczyzna od sierpnia do października tego roku mógł sprzedać, co najmniej 60 porcji handlowych heroiny. Za to przestępstwo zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Praca operacyjna śródmiejskich kryminalnych doprowadziła ich do mężczyzny, który jak wynikało z posiadanych informacji miał handlować heroiną.

Policjanci bardzo szybko dowiedzieli się, kim jest mężczyzna i gdzie mieszka. Kiedy zapukali do drzwi jego mieszkania dla 37-latka mogło to oznaczać tylko jedno, zatrzymanie.

Kryminalni ustalili, że mężczyzna od początku sierpnia do października tego roku w celu osiągniecia korzyści majątkowej udzielał środków odurzających różnym osobom sprzedając im „działkę” heroiny. W tym czasie 37-latek mógł sprzedać w ten sposób, co najmniej 60 porcji handlowych tego narkotyku. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy mężczyźnie heroinę, która prawdopodobnie także była przeznaczona na sprzedaż.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty handlu heroiną i jej posiadania, za co grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Robert Szumiata/PŚ