Areszt za usiłowanie wyłudzenia kredytu i inne przestępstwa - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Areszt za usiłowanie wyłudzenia kredytu i inne przestępstwa

Data publikacji 29.10.2019

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa mężczyznę podejrzanego o usiłowanie oszustwa, posługiwanie się przywłaszczonymi dokumentami oraz podrabianie podpisów podczas podpisywania umowy kredytowej i umowy najmu mieszkania. 39-latek był także poszukiwany listem gończym za kradzież. Za te przestępstwa zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek śledczych zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego na 3 miesiące.

Do zatrzymania doszło w jednym z banków  w centrum miasta. Na trop 39-latka wpadli policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością  gospodarczą i korupcją. To oni też zorganizowali zasadzkę, w którą wpadł mężczyzna.

Jak ustalili policjanci 39-latek posługując się przywłaszczonymi dowodami osobistymi i podrabiając podpis osób z dokumentów we wrześniu tego roku wynajął mieszkanie, a następnie w ten sam sposób próbował wyłudzić kredyt wysokości 19 000 złotych. Wpadł kiedy przyszedł po pieniądze. Przy zatrzymanym policjanci znaleźli przywłasczone dowody osobiste oraz inne dokumenty świadczące o tym, że 39-latek uczynił sobie z tego procederu stałe zródło dochodu.

Mężczyzna był także poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Żoliborza za kradzież. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił policjatom na postawienie zarzutów, a śledczym na skierowanie do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie 39-latka na 3 miesiące. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Robert Szumiata/PŚ

  • Mężczyzna podejrzany o liczne przestępstwa
    Mężczyzna podejrzany o liczne przestępstwa
  • Mężczyzna podejrzany o liczne przestępstwa
    Mężczyzna podejrzany o liczne przestępstwa