Aktualności

Zatrzymany za posiadanie znaczej ilości narkotyków i handel nimi

Data publikacji 07.10.2019

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali 36-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i ich udzielanie. Za te przestępstwa zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Praca operacyjna śródmiejskich kryminalnych doprowadziła ich do mężczyzny, który jak wynikało z posiadanych informacji miał mieć w domu narkotyki i nimi handlować.

Policjanci bardzo szybko dowiedzieli się, kim jest mężczyzna i zapukali do drzwi zaskoczonego ich widokiem 36-latka. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli amfetaminę i mefedron.

Ustalenia śródmiejskiej prokuratury, która prowadzi śledztwo w tej sprawie oraz policjantów ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego pozwoliły także na zebranie dowodów świadczących o tym, że mężczyzna w góry powziętym zamiarem osiągnięcia korzyści majątkowej handlował narkotykami, od co najmniej 3 miesięcy.

36-latek usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz handel nimi, za co grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

nadkom. Robert Szumiata/ea