Umawiali się poprzez internet na kradzież kosmetyków - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Umawiali się poprzez internet na kradzież kosmetyków

Data publikacji 01.10.2019

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzież perfum. To kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 18 lat oraz ich 16-letnia koleżanka. Jak ustalili policjanci, to właśnie najmłodsza z kobiet wpadła na pomysł, aby kraść markowe kosmetyki, a następnie sprzedawać je w jednym z lombardów. Za te przestępstwa zgodnie z kodeksem karnym dorosłym zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa 16-latki znajdzie natomiast swój finał w sądzie rodzinnym.

Wszystko wskazuje na to, że ostatnia kradzież kosmetyków o łącznej wartości blisko 1000 złotych to nie jedyne przestępstwo, w które może być zamieszana cała zatrzymana czwórka. Dotychczasowe ustalenia policjantów prowadzących tę sprawę, pozwalają sądzić, że do podobnych kradzieży z udziałem zatrzymanych mężczyzn i kobiet dochodziło także w innych „sieciówkach” od mniej więcej dwóch miesięcy. Perfumy były chowane do toreb, plecaków czy też kieszeni spodni i wynoszone ze sklepu z pominięciem punktów kasowych.

Pomysłodawcą tego, aby kraść markowe kosmetyki i sprzedawać je później w lombardzie była 16-latka. To ona za pomocą jednego z internetowych komunikatorów „zwoływała” wśród swoich znajomych chętnych do popełniania tych przestępstw. Uzyskane w ten sposób pieniądze miały być przeznaczone na imprezy.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu, a jedna z nich posiadania narkotyków. Za kradzież zgodnie z kodeksem karnym dorosłym zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje natomiast do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa 16-latki znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.

rsz/ts

 

 

  • Mężczyzna podejrzany o kradzież perfum
    Mężczyzna podejrzany o kradzież perfum
  • Mężczyzna podejrzany o kradzież perfum
    Mężczyzna podejrzany o kradzież perfum
  • Kobieta podejrzana o kradzież
    18-latka podejrzana o kradzież