Aktualności

Zatrzymany za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych i handel nimi

Data publikacji 16.09.2019

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali obywatela Arabii Saudyjskiej podejrzanego o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych i ich udzielanie. Za te przestępstwa zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii 30-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Ustalenia śródmiejskich kryminalnych doprowadziły ich do mężczyzny pochodzenia arabskiego, który na jednym z portali aukcyjnych oferował do sprzedaży substancje psychotropowe.

Policjanci bardzo szybko dowiedzieli się, kim jest sprzedawca i zorganizowali zasadzkę. 30-latek został zatrzymany wieczorem na ulicy Szpitalnej. Miał przy sobie opakowanie z Clonozepanem. Kryminalni postanowili sprawdzić jego pokój w hostelu. Podejrzewali, ze tam właśnie przechowuje resztę nielegalnych substancji, które sprzedaje poprzez internet. Nie mylili się.

W pokoju zajmowanym przez obywatela Arabii Saudyjskiej policjanci znaleźli znaczne ilości różnych substancji psychotropowych.

Zgormadzony w sprawie materiał dowodowy, pozwolił prowadzącej w tej sprawie śledztwo prokuraturze na postawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów handlu substancjami psychotropowymi oraz ich posiadania. Za te przestępstwa zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

rsz.

 

  • Zatrzymany za przestępstwa narkotykowe i posiadanie broni palnej
    Zatrzymany za przestępstwa narkotykowe
  • Zabezpieczone przez policjantów substancje psychotropowe
    Zabezpieczone przez policjantów substancje psychotropowe