Aktualności

Zatrzymany za oszustwa przy wynajmie mieszkań i transakcje na aukcjach internetowych

Data publikacji 29.08.2019

Śródmiejscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne oszustwa. 19-latek nie tylko nie płacił za wynajmowane mieszkania, w których się ukrywał, ale nie rozliczał się także ze sprzedającymi za towar, który od nich nabył. Policjanci odzyskali wiele wartościowych przedmiotów a nawet zachipowanego, rasowego psa. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą modus operandi sprawcy był zawsze ten sam. Mężczyzna na jednym z portali aukcyjnych wyszukiwał interesujące go towary, a następnie odbierał je od kuriera bądź osobiści od sprzedających twierdząc, że właśnie przed chwilą dokonał wpłaty na wskazany rachunek bankowy. Aby uwiarygodnić swoją wersję przesyłał  pokrzywdzonym potwierdzenia przelewów, oczywiście podrobione. Podobnie było w przypadku wynajmowania mieszkań, w których się ukrywał.

Kiedy ofiary zgłosiły się na policję ustaleniem danych personalnych sprawcy, jego aktualnego  miejsca pobytu i zatrzymaniem zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego. 19-latek regularnie zmieniał miejsca zamieszkania uciekając w ten sposób przed wierzycielami, co znacznie utrudniało jego „namierzenie”.

Cierpliwość i wytężona praca operacyjna przyniosły jednak szybko oczekiwane rezultaty. Kryminalni zatrzymali mężczyznę w domu jego rodziców. Tam też znaleźli i zabezpieczyli markowe sportowe buty, motocykl „Junak” a nawet zachipowanego psa rasy Chow-chow.

W wynajmowanym natomiast przez 19-latka mieszkaniu policjanci ujawnili kolejne kartony ze sportowymi, markowymi butami oraz telewizor. Odzyskane przez policjantów mienie zostało zabezpieczone, jako dowód w sprawie a mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za te przestępstwa zgodnie z kodeksem karnym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

rsz.