Część narkotyków ukrył w lodówce - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Część narkotyków ukrył w lodówce

Data publikacji 27.08.2019

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali 30-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna podczas kontroli miał przy sobie marihuanę, ale to był dopiero początek jego kłopotów. W mieszkaniu zatrzymanego kryminalni znaleźli ponad 80 gramów marihuany i blisko 20 gramów amfetaminy. Za to przestępstwo zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

To już kolejna w ostatnim czasie dokładnie zaplanowana i przeprowadzona akcja śródmiejskich policjantów poprzedzona skuteczną pracą operacyjną i odpowiednim rozpoznaniem w lokalnym środowisku przestępczym. Tym razem kryminalni zatrzymali 30-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Policjanci „namierzyli” mężczyznę, który jak wynikało z zebranych informacji miał posiadać różnego rodzaju środki odurzające. Podczas kontroli w tylnej kieszeni spodni 30-latka policjanci znaleźli zawiniątko z foli aluminiowej a w nim marihuanę.

Kryminalni byli pewni, że w mieszkaniu mężczyzny znajdą „coś” jeszcze, nie mylili się. Podczas przeszukania kuchni w lodówce znaleźli paczkę owiniętą taśmą klejącą a w niej ponad 80 gramów marihuany. Kolejne podobne opakowanie schowane było w szafce jednego z pokoi. Tym razem było to blisko 20 gramów amfetaminy.

Policjanci zabezpieczyli narkotyki, jako dowód w sprawie a 30-latka przewieźli do komendy przy ulicy Wilczej. W prowadzonym przez prokuraturę śledztwie mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

rsz.