Areszt za posiadanie i handel narkotykami - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Areszt za posiadanie i handel narkotykami

Data publikacji 31.07.2019

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali mężczyznę podejrzanego posiadanie marihuany i handel nią. Kryminalni zabezpieczyli przy 25-latku blisko 100 porcji handlowych tego narkotyku. Za te przestępstwa zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dokładnie zaplanowana i przeprowadzona akcja poprzedzona skuteczną pracą operacyjną doprowadziły do zatrzymania osoby podejrzewanej o posiadanie i handel narkotykami.

Śródmiejscy kryminalni ustalili i udowodnili procesowo, że 25-latek działając czynem ciągłym z góry powziętym zamiarem i w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wbrew przepisom ustawy, co najmniej od kilku miesięcy handlował marihuaną sprzedając ją po 50 złotych za gram.

Podczas przeszukania w mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 100 porcji handlowych tego narkotyku.

25-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty i na wniosek śledczych, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Za te przestępstwa zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

rsz.