W samochodzie miał narkotyki a w mieszkaniu pistolet - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

W samochodzie miał narkotyki a w mieszkaniu pistolet

Data publikacji 09.07.2019

Śródmiejscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Przy 51-latku i w jego samochodzie policjanci znaleźli i zabezpieczyli tabletki ekstazy oraz mefedron a w mieszkaniu mężczyzny pistolet oraz amunicję. Zatrzymanemu za popełnione przestępstwa grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

24 torebki z zapięciem strunowym, tzw. dilerki z mefedronem oraz 24 tabletki ekstazy w tych samych opakowaniach znaleźli i zabezpieczyli policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego przy 51-latku i w jego samochodzie. W lokalu zaś, który zajmował mężczyzna policjanci znaleźli pistolet gazowy oraz dwa magazynki z amunicją.

Dzięki właściwemu rozpoznaniu operacyjnemu policjanci mieli pewność, że osoba będąca w ich zainteresowaniu posiada znaczną ilość narkotyków. Krokiem finalizującym ich pracę była dokładnie zaplanowani i przeprowadzona akcja polegająca na zatrzymaniu mężczyzny, oraz przeszukaniu samochodu którym się poruszał jak i jego miejsca zamieszkania.

51-latek został zatrzymany a prokurator w prowadzonym śledztwie postawił mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i posiadania broni oraz amunicji bez zezwolenia za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury podjał już decyzję o tymczasowym aresztowaniu 51-latka na 3 miesiące.

rsz.

 • Zabezpieczony przez policjantów pistolet i narkotyki
  Zabezpieczony przez policjantów pistolet wraz z amunicja oraz narkotyki
 • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
 • Zabezpieczony przez policjantów pistolet, magazynki i amunicja
  Zabezpieczony przez policjantów pistolet, magazynki i amunicja
 • Mężczyzna podejrzany o przestępstwa
  Mężczyzna podejrzany o przestępstwa