Sportowy sukces naszego policjanta - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Sportowy sukces naszego policjanta

Data publikacji 11.06.2019

Sierżant Marian Zaręba ze śródmiejskiej komendy policji stanął na podium zajmując 3 miejsce wśród policjantów w I Mistrzostwach Polski Policji w biegu na 100 km. Ten morderczy dystans w ekstremalnie trudnych warunkach nasz policjant reprezentujący garnizon warszawski przebiegł w nieco ponad 10 godzin. Organizatorami tego przedsięwzięcia była Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi a jego celem uczczenie setnej rocznicy powstania Policji Państwowej.

8 czerwca 2019 roku w Pabianicach /woj. łódzkie/ w ramach wydarzenia „Ultrapark weekend” – Supermaraton 100 km – 11. PZLA Mistrzostwa Polski, odbyły się I Mistrzostwa Polski Policji w biegu na 100 km. Organizatorami tego przedsięwzięcia była Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi wraz z Klubem Sportowym „O co biega” w Pabianicach.

Głównym celem zawodów było uczczenie 100. Rocznicy powstania Policji Państwowej, propagowanie sportowej rywalizacji, jako skutecznej metody rozwoju osobistego, integracja środowiska policyjnego, a także promowanie zawodu policjanta oraz postaw opartych na patriotyzmie, szacunku dla niepodległościowych tradycji i przywiązaniu do ojczyzny.

Mistrzostwa Polski w Biegu na 100 km ukończyło 52 zawodników a wśród nich także policjanci oraz jedna policjantka. Wystartowali o godzinie 8.00 i już po 10 godzinach zameldował się na mecie, jako 14 w kategorii mężczyzn pierwszy policjant - nadkom. Robert Kowalski z KWP w Łodzi. Kom. Beata Nienadowska naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Łodzi, jedyna policjantka, która ukończyła bieg dotarła do mety, jako druga wśród funkcjonariuszy po 11 godzinach i 42 minutach.

Rywalizowała, więc nie tylko sama ze sobą, ale również z pozostałymi funkcjonariuszami mężczyznami. Zaznaczyć należy, iż zajęła 7 miejsce, jako kobieta ogółem oraz 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Drugi na podium policyjnym był Tomasz Kotarski z KMP Łódź, a trzeci Marian Zaręba, który reprezentował garnizon warszawski i Komendę Rejonową Policji Warszawa I .

Bieg objęty był patronatem Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka, a ufundowane Puchary wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi do spraw Prewencji mł. insp. Jarosław Rybka. Gratulacje osobiście złożyło także  kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem kondycji zawodników.

Gratulujemy i zapraszamy wszystkich gorąco za rok.

  • Sportowy sukces naszego policjanta
    Sportowy sukces naszego policjanta
  • Sportowy sukces naszego policjanta
    Sportowy sukces naszego policjanta
  • Sportowy sukces naszego policjanta
    Sportowy sukces naszego policjanta