Podejrzany o posiadanie i udzielanie narkotyków zatrzymany - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Podejrzany o posiadanie i udzielanie narkotyków zatrzymany

Data publikacji 19.03.2019

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego oraz oddziałów prewencji policji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz handel nimi. Przy 18-latku i w jego bagażu policjanci znaleźli dilerki z poporcjowaną i gotową do sprzedaży marihuaną oraz pieniądze pochodzące najprawdopodobniej z przestępstwa . Za te czyny Jakubowi T. grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Śródmiejscy kryminalni wraz z policjantami z oddziałów prewencji policji prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej „namierzyli” 18-latka, który jak wynikało z zebranych przez policjantów informacji miał mieć przy sobie marihuanę, którą sprzedaje swoim klientom wykorzystując do tego jedną z telefonicznych aplikacji.

W minioną sobotę policjanci ustalili, że mężczyzna przebywa w jednym z lokali gastronomicznych. Około godziny, 18:50 kiedy 18-latek wychodził z pubu został zatrzymany. Był tak zaskoczony tym faktem, że na początku nie chciał podać swoich danych i odrzucił trzymany w ręce telefon. Nie umknęło to jednak uwadze policjantów.

Podczas przeszukania w kieszeni jego kurtki policjanci znaleźli 3 foliowe woreczki z marihuaną oraz 1200 złotych mogące pochodzić z handlu narkotykami. W torbie podróżnej, którą Jakub T. zostawił przy stoliku w lokalu policjanci znaleźli kolejne narkotyki, tym razem w 9 foliowych dilerkach. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 60 gramów marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany. Znalezione przez policjantów środki odurzające oraz telefon zostały zabezpieczone, jako dowód w sprawie a pieniądze na poczet przyszłej kary. 18-latek w  prowadzonym przez prokuraturę śledztwie usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i udzielania ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za te przestępstwa zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii Jakubowi T. grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

rsz.