Aktualności

Podejrzany o udzielanie narkotyków osobie małoletniej zatrzymany

Data publikacji 04.03.2019

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie marihuany i udzielanie jej osobie małoletniej. W mieszkaniu Tadeusza P. kryminalni znaleźli między innymi środki odurzające, wagę elektroniczną służąca do porcjowania narkotyków oraz pieniądze pochodzące prawdopodobnie z przestępstwa. Za te czyny 18-latkowi grozi teraz nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.

Śródmiejscy kryminalni prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej tym razem „namierzyli” 18-latka, który jak wynikało z zebranych do tej pory przez policjantów informacji miał mieć w swoim mieszkaniu marihuanę a także udzielać jej osobie małoletniej.

Policjanci o 8:00 zapukali do mieszkania 18-latka, drzwi otworzyła matka Tadeusza P. Kryminalni przeszukali pokój, w którym spał mężczyzna. Na półce przy łóżku, w szafie oraz w innych miejscach policjanci znaleźli w sumie ponad 13 gramów marihuany zapakowanej w tzw. dilerki, wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków oraz ponad 500 złotych mogące pochodzić z handlu marihuaną.

Mężczyzna został zatrzymany. Znalezione przez policjantów narkotyki zostały zabezpieczone, jako dowód w sprawie a pieniądze na poczet przyszłej kary. 18-latek usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających i udzielania ich osobie małoletniej. Za to przestępstwo zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu teraz nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.

rsz.

  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Mężczyzna podejrzany o przestępstwa narkotykowe