Odpowiedzą za przestępstwa gospodarcze - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Odpowiedzą za przestępstwa gospodarcze

Data publikacji 25.02.2019

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o usiłowanie wprowadzenia do obrotu towaru z podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi oraz usiłowania wprowadzenia do obrotu poza aptecznego wyrobów farmaceutycznych. Za te przestępstwa 31-letniej Soni S. i 38-letniemu Marcinowi M. grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania obu osób doszło w krótkich odstępach czasu dzięki ustaleniom operacyjnym policjantów ze Śródmieścia zwalczających, na co dzień przestępczość gospodarczą. Pierwszy „namierzony” został mężczyzna, który za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych próbował wprowadzić do obrotu poza aptecznie wyroby farmaceutyczne na potencję.

Policjanci zatrzymali go, kiedy siedział w swoim samochodzie. W pojeździe funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli znaczną ilość tabletek odpowiadającym tym oferowanym przez 38-latka w internecie. Marcin M. przyznał się do próby sprzedaży leków oraz bycia właścicielem konta, na którym oferowane były lekarstwa. Mężczyzna usłyszał już zarzuty z ustawy prawo farmaceutyczne, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.  

Ten sam wymiar kary tym razem z ustawy o prawie własności grozi kobiecie zatrzymanej na gorącym uczynku przestępstw w Alejach Ujazdowskich. Sonia S. miała przy sobie torbę a w niej szale, etui na telefon oraz galanterię skórzaną z podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Również 31-latka  na jednym z portali aukcyjnych miała wiele ogłoszeń o sprzedaży podrobionego towaru. Sonia S. podobnie jak Marcin M. za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Teraz kancelarie prawne reprezentujące interesy poszkodowanych firm będą wyceniać straty jakie ponieśli producenci na skutek tych przestępstw.

rsz.

 

  • Zabezpieczone przez policjantów środki farmaceutyczne
  • Zabezpieczone przez policjantów przedmioty z podrobionymmi znakami towarowymi
  • Zabezpieczone przez policjantów przedmioty z podrobionymmi znakami towarowymi