Bezpieczna „Zima w mieście” - spotkania i pogadanki - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Bezpieczna „Zima w mieście” - spotkania i pogadanki

Data publikacji 06.02.2019

Śródmiejscy policjanci zajmujący się prewencją kryminalną w ramach akcji "Zima w Mieście" zorganizowali dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 75 i 48 z ulicy Niecałej i Sempołowskiej spotkania edukacyjne dotyczące niebezpieczeństw czyhających na dzieci w czasie zimy. Policjanci wyświetlili uczniom filmy edukacyjne pokazujące jak ciężko wydostać się z wody po załamaniu się lodu oraz o tym jak nie ratować aby nie stać się ofiarą.

Policjanci ze Śródmieścia w ramach akcji „Zima w mieście” zorganizowali dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 75 i 48 z ulicy Niecałej i Sempołowskiej spotkania, na których poruszono najistotniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem dzieci podczas zimy.

Policjanci poruszyli problemy i zagrożenia związane z „dzikimi” lodowiskami, omówili proces zamarzania zbiorników wodnych i pułapkach czyhających na amatorów ślizgania się na nich.

Policjanci wyświetlili także uczniom filmy edukacyjne pokazujące jak ciężko wydostać się z wody po załamaniu się lodu oraz o tym jak nie ratować aby nie stać się ofiarą.

Uczestnicy spotkania chętnie dzielili się wiedzą jak być bezpiecznym w miejscu zamieszkania. Ich wiedza na ten temat nie raz pozytywnie zaskakiwała prowadzącego spotkanie.

rsz.