Bezpieczna „Zima w mieście” - spotkania i pogadanki - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Bezpieczna „Zima w mieście” - spotkania i pogadanki

Data publikacji 01.02.2019

Śródmiejscy policjanci zajmujący się prewencją kryminalną w ramach akcji "Zima w Mieście" zorganizowali dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 211 spotkanie edukacyjne dotyczące niebezpieczeństw czyhających na dzieci w czasie zimy. Policjanci wyświetlili uczniom filmy edukacyjne pokazujące jak ciężko wydostać się z wody po załamaniu się lodu oraz o tym jak nie ratować aby stać się ofiarą. W spotkaniu wzięło udział 40 uczniów.

Policjanci ze Śródmieścia w ramach akcji „Zima w mieście” zorganizowali dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 211 spotkanie na którym poruszono najistotniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem dzieci podczas zimy.

Pogadanka odbyła się na terenie Feryjnej Placówki Edukacyjnej przy ul. Nowy Świat 21A.  Policjanci poruszyli problemy i zagrożenia związane z „dzikimi” lodowiskami, omówili proces zamarzania zbiorników wodnych i pułapkach czyhających na amatorów ślizgania się na nich.

Policjanci wyświetlili uczniom filmy edukacyjne pokazujące jak ciężko wydostać się z wody po załamaniu się lodu oraz o tym jak nie ratować aby stać się ofiarą. Później rozmawiano o numerze alarmowym 112. Dzieci zobaczyły spoty nagrane przez swoich rówieśników dotyczące Centrum Powiadamiania Ratunkowego i algorytmu postępowania w przypadku konieczności wezwania służb ratunkowych.

Uczestnicy spotkania chętnie dzielili się wiedzą jak być bezpiecznym w miejscu zamieszkania i dowiedziały się jak postępować w kontakcie z natarczywą obcą osobą.

Na koniec podczas aktywnej dyskusji na temat sportów zimowych dzieci poznały dekalog narciarski, czyli kodeks FIS, który jest zbiorem reguł obowiązujących na stokach całego świata. Ich wiedza na ten temat nie raz pozytywnie zaskakiwała prowadzącego spotkanie.

rsz.

  • Bezpieczna „Zima w mieście” - spotkania i pogadanki
  • Bezpieczna „Zima w mieście” - spotkania i pogadanki
  • Bezpieczna „Zima w mieście” - spotkania i pogadanki