Podejrzani o oszustwa, paserstwo i kradzieże zatrzymani - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Podejrzani o oszustwa, paserstwo i kradzieże zatrzymani

Data publikacji 11.12.2018

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzewanych o oszustwo, kradzież i paserstwo. Właścicielom lokali przedstawiano sfałszowane dowody wpłaty za wynajem mieszkań a następnie je okradano. Krzysztof D. był poszukiwany dwoma listami gończymi przez prokuraturę w Białystoku za inne oszustwa. 32-latowi i 34-letniej Anecie B. za te przestępstwa grozi teraz odpowiednio do 8 i do 5 lat pozbawienia wolności.

Śródmiejscy kryminalni zatrzymali parę w wynajmowanym przez nich apartamencie. Policjanci wpadli na trop Anety B. i Krzysztofa D. po kolejnych zgłoszeniach pokrzywdzonych właścicieli lokali.  Z ich relacji wynikało, że zamiast należności za wynajem otrzymywali jak się później okazywało, sfałszowane dowody wpłaty na konto.

Poza tym, że podejrzani mieszkali w apartamentach nie płacąc za nie to do tego po ich  wyprowadzce ginęły wartościowe przedmioty takie jak telewizory.

W efekcie wykonanych czynności policjanci nie tyko ustalili tożsamość podejrzanych, ale również fakt, iż skradzione przedmioty trafiały później do lombardów. W tej sprawie pokrzywdzone zostały 4 osoby na kwotę ponad 8000 złotych.

Kobieta i mężczyzna usłyszeli już zarzuty. 34-letnia Aneta B. zarzut paserstwa, za który grozi do 5 lat pozbawienia wolności a jej partner, 32-letni Krzysztof D. zarzut kradzieży i oszusta, za co kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.  

rsz.