Ma na swoim koncie nie tylko uszkodzenie kamery - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Ma na swoim koncie nie tylko uszkodzenie kamery

Data publikacji 22.11.2018

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia. Poza tym w piwnicy budynku, w którym mieszka Tomił T. policjanci znaleźli 3 elektryczne hulajnogi pochodzące prawdopodobnie z niezgłoszonej jeszcze przez pokrzywdzonych kradzieży. Za zniszczenie kamery 19-latkowi zgodnie z kodeksem karnym grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie kamery monitoringu przy stadionie Legii Warszawa. Straty wynikłe z tego przestępstwa zostały oszacowane przez przedstawiciela klubu na ponad 5500 złotych.

W trakcie przeszukania piwnicy należącej do 19-latka policjanci znaleźli 3 przemalowane elektryczne hulajnogi należące do jednego z operatorów świadczących usługi ich wynajmu. Zostały najprawdopodobniej skradzione z miejsca, w którym są udostępniane.

Mężczyzna usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Zarzuty mogą ulec rozszerzeniu, kiedy właściciel hulajnóg złoży zawiadomienie o ich kradzieży.

rsz.

 

 

 

 

 

 

  • Mężczyzna podejrzany o zniszczenie kamery
  • Zabezpieczone przez policjantów hulajnogi