Aktualności

Prywatna pasja i sportowe sukcesy policjanta - kickboxera

Data publikacji 16.11.2018

Sierżant Adam Chrzanowski jest policjantem śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego. Na co dzień oddany służbie funkcjonariusz, prywatnie już po pracy kultywuje zaszczepioną przez ojca pasję sportową jaką jest dla niego kickboxing. Do tej pory stoczył już ponad 100 walk w turniejach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. W październiku tego roku wziął udział w VI Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych. W finale zajął II miejsce, a reprezentacja KSP z jego udziałem wywalczyła I miejsce w klasyfikacji drużynowej spośród 82 jednostek.

Sztukami walki interesował się już jako kilkunastoletni chłopiec. Jak mówi Adam, jego rówieśnicy grali w piłkę nożną w miejskim klubie, ale on wolał inny rodzaj adrenaliny. Przygodę z tą dyscypliną sportową rozpoczął od aikido. Na pierwsze zajęcia sztuk walki zabrał go tata, który w młodości sam trenował Karate Kyokushin.

Pierwsze Małe-Wielkie Sukcesy

Gdy miał 13 lat, dowiedział się, że w swoim rodzinnym mieście w Gołdapi prowadzony jest nabór do sekcji kickboxingu. Rodzice pozwolili mu spróbować. Jak mówi, zawsze w niego wierzyli i go wspierali, w szczególności tata, który doskonale rozumiał, ile wyrzeczeń i pracy wymaga przygotowanie się do zawodów. Po ośmiu miesiącach ciężkich treningów wziął udział w Mistrzostwach Polski w kategorii „Junior”, na których zdobył złoty medal. To była wygrana która dała motywację do dalszych treningów. Adam bardzo dobrze wspominam ten okres. Jak twierdzi to tam nauczył się samodyscypliny, która jest bardzo ważna i w sporcie, i zawodzie policjanta.

Medalowe Osiągnięcia "W cywilu"

Od pierwszej wygranej do dziś Adam nieprzerwanie zajmuje się sportami walki i osiąga kolejne sukcesy. Do jego największych osiągnięć należą:

• I miejsce w turnieju International Mazovia Open 2009

w Kickboxingu, który odbył się w grudniu 2009 r. w Tarczynie.

Praca w Policji i Sukcesy Sportowe

W 2016 roku, po zakończeniu studiów magisterskich na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim Adam postanowił wstąpić w szeregi Policji. Zawsze chciał pomagać innym, nigdy nie przechodził obojętnie obok ludzkiej krzywdy, a służba w Policji i instrumenty, jakie daje prawo, pozwalają na skuteczna pomoc potrzebującym pomocy i wsparcia. – Po wstąpieniu w szeregi Policji myślałem, że moja przygoda z czynnym uczestnictwem w zawodach sportowych się zakończy. Myliłem się. Służąc w Oddziale Prewencji Policji poznałem komisarza Daniela Grzyba, który stworzył reprezentację KSP w kickboxingu. Razem rozpoczęliśmy przygotowania do Mistrzostw Polski Służb Mundurowych.

Na sukcesy nie trzeba było długo czekać. Już w czerwcu 2016 r. policjant zajął II miejsce w IV Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu, które odbyły się w Sanoku. Rok później wziął udział w V Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu, które odbyły się w Nisku. Zdobył tam I miejsce oraz tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw, spośród 150 zawodników biorących udział w turnieju. Dodatkowo jego drużyna zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W październiku tego roku wziął udział, wspólnie z kolegami z KSP, w VI Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu, rozgrywanych w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Stoczył łącznie 5 walk, z czego 3 – wygrał przed czasem. W finale zajął II miejsce, a reprezentacja KSP wywalczyła I miejsce w klasyfikacji drużynowej spośród 82 jednostek.