Aktualności

Próbował wyrwać kobiecie torebkę, przewrócił ją bił i kopał

Data publikacji 08.11.2018

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali obywatela Gruzji podejrzanego o usiłowanie rozboju. Mężczyzna zaatakował przypadkowego przechodnia próbując zabrać pokrzywdzonej 46-latce torebkę. Napastnik został zatrzymany po krótkim pościgu. 27-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Za to przestępstwo grozi mu teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Dochodziła godzina, 18:40 kiedy do idącej chodnikiem przy ulicy Ordynackiej kobiety podbiegł młody mężczyzna. Jak wynika z relacji świadków i pokrzywdzonej 27-latek rzucił się na swoja ofiarę próbując wykrawać jej torebkę.

Kobieta broniąc się przed napastnikiem i stratą torebki upadł na chodnik. Wtedy mężczyzna nie rezygnując ze swoich zamiarów zaczął ją bić i kopać po całym ciągnąc za pasek torebki. Na krzyki i wołanie o pomoc zareagowali świadkowie zdarzenia, wtedy mężczyzna zaczął uciekać.

Obywatel Gruzji został zatrzymany chwilę później przez policjantów ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego. 27-latek usłyszał już w prokuraturze zarzut usiłowania rozboju, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

rsz.