Aktualności

Nasz utytułowany policjant zajął III Miejsce w czwartym już poznańskim Biegu po Schodach

Data publikacji 07.11.2018

Starszy aspirant Marian Zaręba z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I zajął III miejsce wśród policjantów w Biegu po Schodach organizowanym już po raz czwarty w budynku ,,Collegium Altum” w Poznaniu. Szukający wyzwań biegacze walczyli o zwycięstwo pokonując 372 stopnie schodów przez 17 pięter. W kategorii mężczyzn zwyciężył Mateusz Nowicki z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Najlepszą z kobiet okazała się policjantka z Komisariatu Policji Warszawa Ursus st. sierż. Jolanta Stokłosa. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.

W niedzielę 28 października br. blisko 250 biegaczy i biegaczek wzięło udział w IV Biegu po schodach Collegium Altum w Poznaniu. O mistrzowskie medale walczyli entuzjaści biegania; studenci, nauczyciele akademiccy oraz policjanci. Aby dobiec do mety zlokalizowanej na 17. piętrze wieżowca, każdy z uczestników musiał pokonać 372 stopnie schodów. W ramach zawodów odbyły się IV Mistrzostwa Polski Policji w Biegu po Schodach Collegium Altum, które swoim honorowym patronatem objął  Komendant Główny Policji.

st. sierż. Jolanta Stokłosa z Komisariatu Policji Warszawa Ursus dobiegła do mety uzyskując czas 2 minuty i 12 sekund, co dało jej pierwsze miejsce w grupie kobiet. Drugie miejsce zajęła Patrycja Mucha z Komendy Miejskiej w Poznaniu, dobiegła do mety uzyskując czas 2 minuty i 36 sekund.

Najlepszym zawodnikiem wśród policjantów okazał się Mateusz Nowicki z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, który z wynikiem 1:38 sek. zajął szóste miejsce w kategorii open. Drugie miejsce wśród stróżów prawa zajął Krzysztof Iwan z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, który pokonał trasę biegu dokładnie w 2 minuty. Dwie sekundy później od niego do mety dobiegł zdobywca trzeciego miejsca - sierżant Marian Zaręba ze śródmiejskiej  Komendy Policji. Nasz policjant jest zdobywcą Korony Maratonów Polskich a w "Marriott Everest Run" uczestniczył już trzykrotnie.

Najlepsi spośród stróżów prawa otrzymali puchary oraz życzenia wielu zwycięstw w kolejnych biegowych zmaganiach.

KWP Poznań/ rsz.

 

  • Nasz policjant zajął III Miejsce w czwartym już poznańskim Biegu po Schodach
  • Nasz policjant zajął III Miejsce w czwartym już poznańskim Biegu po Schodach
  • Nasz policjant zajął III Miejsce w czwartym już poznańskim Biegu po Schodach
  • Nasz policjant zajął III Miejsce w czwartym już poznańskim Biegu po Schodach