Debata społeczna o bezpieczeństwie w Śródmieściu - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Debata społeczna o bezpieczeństwie w Śródmieściu

Data publikacji 31.10.2018

Wczoraj w sali Rady Dzielnicy Warszawa Śródmieście odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa publicznego. W spotkaniu udział wziął Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I komisarz Gabriel Olewiński, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji komisarz Paweł Mikitiuk, kierownicy śródmiejskich rewirów dzielnicowych oraz zaproszeni goście.

Wczorajsza debata społeczna miała na celu między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym. Dlatego też w zorganizowanym spotkaniu  uczestniczyli przedstawiciele Policji na czele z Zastępcą Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I komisarzem Gabrielem Olewińskim, Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji komisarzem Pawłem Mikitiukiem oraz kierownicy śródmiejskich rewirów dzielnicowych.

W debacie udział wzięli także zaproszeni na spotkanie mieszkańcy naszej dzielnicy oraz przedstawiciele Wspólnot Mieszkaniowych. Podczas debaty przedstawiona została prezentacja multimedialna nawiązująca i przestrzegająca przed ważniejszymi zagrożeniami, poruszająca zgłaszane policjantom przez mieszkańców problemy i sposoby ich rozwiązywania, jak również instruująca jak korzystać z pomocnych aplikacji w telefonie.

Debaty społeczne są bardzo ważne, gdyż właściwa diagnoza lokalnych problemów, dialog społeczny i wsłuchiwanie się w głosy mieszkańców naszej dzielnicy pozwalają nam jeszcze skuteczniej reagować na wszelkie przypadki naruszenia prawa.

rsz.

  • Debata społeczna o bezpieczeństwie w Śródmieściu
  • Debata społeczna o bezpieczeństwie w Śródmieściu
  • Debata społeczna o bezpieczeństwie w Śródmieściu