Aktualności

W Instytucie Głuchoniemych rozmawialiśmy z dziećmi o ich bezpieczeństwie

Data publikacji 19.10.2018

Policjanci z śródmiejskiego zespołu do spraw prewencji kryminalnej spotkali się z uczniami w Instytucie Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego. Policjanci przeprowadzili zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym promując hasło: „Bądź widoczny-bądź bezpieczny”. Podczas prezentacji multimedialnej zaprezentowali także film dotyczący bezpieczeństwa na drodze.

W czwartkowym spotkaniu w Instytucie Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego przy Pl. Trzech Krzyży 4/6 na zaproszenie uczniów uczestniczyli policjanci ze śródmiejskiego zespołu do spraw prewencji kryminalnej. Jego głównym celem było bezpieczeństwo dzieci na drodze. Funkcjonariusze przeprowadzili zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym promując hasło: „Bądź widoczny-bądź bezpieczny”.

Uczniom klas podstawowych i gimnazjalnych zaprezentowano film "Droga", którego pomysłodawcą był  Samorząd Województwa Mazowieckiego. Na podstawie prezentacji multimedialnej policjanci omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowego, właściwe zachowania na drodze dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz nakazy i zakazy dotyczących pieszych i rowerzystów. W spotkaniu udział wzięło około 70 osób.

Uczniowie chętnie zadawali pytania i dzielili się spostrzeżeniami zaobserwowanymi w życiu codziennym. Na zakończenie policjanci przypomnieli dzieciom o obowiązku używania elementów odblaskowych i stosowania ograniczonego zaufania w ruchu ulicznym.

rsz.

  • Spotkanie profilaktyczne z uczniami
  • Spotkanie profilaktyczne z uczniami
  • Spotkanie profilaktyczne z uczniami