Aktualności

Strzały w dziesiątkę i sukces w zawodach

Data publikacji 17.10.2018

Pierwsze i trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej zdobyli stołeczni policjanci podczas XIV Zawodów Strzeleckich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. W drużynie nie zabrakło policjantów ze Śródmieścia. Ponadto w kategorii kobiet zwycięstwo odniosła nadkom. Agnieszka Szymanik, natomiast trzecie miejsce zdobyła kom. Inga Kołodziej. W zaciętej rywalizacji udział wzięło 138 zawodników.

W piątek 12 października br. na strzelnicy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Siemianowicach Śląskich odbyły się XIV Zawody Strzeleckie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. W zmaganiach udział wzięło 35 drużyn, każda z nich składała się z 2 mężczyzn i kobiety. Garnizon stołeczny reprezentowały trzy drużyny w skład, których weszli także śródmiejscy policjanci.

W pierwszym etapie zawodów policjanci musieli oddać 20 strzałów z broni służbowej w ciągu 3 minut z odległości 25 metrów do dwóch różnych tarcz - TS-2 tzw. „olimpijskiej” i  TS-9 tzw. „francuza”. Następna część zawodów polegała na oddaniu przez uczestników 10 strzałów z wymianą magazynka w czasie 20 sekund do tarczy TS-23, również oddalonej o 25 metrów.

Wśród kobiet najlepsza okazała się nadkom. Agnieszka Szymanik, na co dzień pracująca w Laboratorium Kryminalistycznym KSP. Trzecie miejsce zajęła kom. Inga Kołodziej z Wydziału Doskonalenia Zawodowego KSP. W kategorii mężczyzn tuż za podium uplasował się nadkom. Maciej Mikołajczuk, Zastępca Naczelnika Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KRP Warszawa I.

Stołeczni policjanci otrzymali również dwa Puchary Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach za zajęcie pierwszego i trzeciego miejsca w klasyfikacji drużynowej. W skład stołecznych drużyn weszli: nadkom Agnieszka Szymanik, nadkom. Maciej Mikołajczuk,  asp. sztab. Dariusz Przasnek, kom. Inga Kołodziej, podinsp. Piotr Grzywiński, kom. Krzysztof Ogórek, mł. asp. Sylwia Leszczyńska, st. asp. Marcin Sałbut, sierż. sztab. Kamil Sułek.