Podejrzani o oszustwo metodą „na policjanta” zatrzymani - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Podejrzani o oszustwo metodą „na policjanta” zatrzymani

Data publikacji 06.08.2018

Śródmiejscy policjanci ustalili dane personalne dwóch 16-latków podejrzanych o oszustwo metodą „na policjanta”. Kamery monitoringu zarejestrowały ich wizerunek. Po publikacji jeden z nich sam zgłosił się na policję. Pokrzywdzony będąc przekonany, że bierze udział w policyjnej akcji wymierzonej w przestępców przekazał mężczyznom 25 000 złotych. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym, który zdecyduje o dalszym losie zatrzymanych.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu ustalili dane personanlne dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo metodą „na policjanta”.

Do pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Pod pretekstem rzekomo prowadzonej akacji wymierzonej w przestępców przekonał go do przekazania fałszywym policjantom 25 000 złotych, które na czas akcji miały trafić do depozytu, a po wszystkim zostać zwrócone. Miało to zapobiec stracie pieniędzy przez niedoszłą ofiarę i pomóc w zatrzymaniu oszustów.

Stało się jednak inaczej. Pokrzywdzony umówioną wcześniej kwotę pieniędzy przekazał w wyznaczonym miejscu tzw. odbierakom. Kamery monitoringu zarejestrowały ich wizerunek. Po publikacji zdjęc na stronach internetowych policji jeden z nich z opiekunem prawnym sam zgłosił się na policję, drugiego zatrzymali śródmiejscy policjanci.

Sprawa znajdzie teraz swój finał w sądzie rodzinnym, który zdecyduje o dalszym losie mężczyzn.

rsz.

 

  • Mężczyźni podejrzani o oszustwo
  • Mężczyźni podejrzani o oszustwo
  • Mężczyźni podejrzani o oszustwo