Aktualności

Kierował pod wpływem narkotyków, a w bagażniku miał ponad 100 działek marihuany

Data publikacji 02.07.2018

Śródmiejscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz kierowanie pojazdem pod ich wpływem. Podczas kontroli policjanci w kieszeni Sebastiana Ł. znaleźli „fifkę” nabitą marihuaną, a w bagażniku hondy torbę z 17 pakowanymi próżniowo woreczkami tego samego narkotyku. Za te przestępstwa 32-latkowi grozi teraz miedzy innymi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego na podstawie zebranych informacji zatrzymali do kontroli kierowcę hondy civic. Kryminalni podejrzewali, że 32-latek może przewozić narkotyki.

Wyraźna i charakterystyczna woń marihuany, którą czuć było zaraz po uchyleniu okna przez kierowcę utwierdziła policjantów w przekonaniu, że trafili w przysłowiową dziesiątkę. Wygląd i zachowanie Sebastiana Ł. wskazywały na to, że prowadzi swój samochód pod wpływem środków odurzających. W kieszeni spodni mężczyzny kryminalni znaleźli szklaną „fifkę” nabitą nadpaloną marihuaną. 32-latek przyznał się do jej palenia.

To jednak nie był koniec kłopotów Sebastiana Ł. w bagażniku hondy policjanci znaleźli torbę, a w niej 17 zapakowanych próżniowo woreczków z marihuaną, w sumie ponad 100 gramów tego narkotyku.

Mężczyzna został zatrzymany, a znalezione narkotyki zabezpieczone, jako dowód w prowadzonym śledztwie. Śródmiejska prokuratura postawiła już 32-latkowi dwa zarzuty, za które zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii oraz kodeksem karnym grozi między innymi utrata prawa jazdy oraz do 10 lat pozbawienia wolności.

rsz.

  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Mężczyzna podejrzany o dwa przestępstwa
  • Mężczyzna podejrzany o dwa przestępstwa
Ładowanie odtwarzacza...