Aktualności

Odpowie za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez wprowadzanie do obrotu dopalaczy

Data publikacji 28.06.2018

Zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez wprowadzanie do obrotu szkodliwych substancji oraz przygotowania do ich wprowadzenia usłyszał w prokuraturze zatrzymany przez śródmiejskich policjantów Marcin R. Policjanci w taksówce kierowanej przez 23-latka w kilkudziesięciu tzw. dilerkach znaleźli ponad 140 gramów dopalaczy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu dokonali przeszukania taksówki jednej z warszawskich korporacji. Na podstawie  poczynionych ustaleń policjanci podejrzewali, że jej kierowca może posiadać i dowozić dopalacze zamawiającym je osobom.

Kiedy samochód zatrzymał się w umówionym przez klienta miejscu policjanci wkroczyli do akcji. W toyocie auris kierowanej przez Marcina R. funkcjonariusze znaleźli w sumie 92 dilerki z dopalaczami o łącznej wadze 140 gramów. Dopalacze ukryte były w podłokietniku, pod fotelem kierowcy i w schowku pod kolumną kierownicy. 26-latek został zatrzymany, a znalezione dopalacze zabezpieczone, jako dowód w prowadzonym śledztwie.  

Współpraca w tej sprawie z prokuraturą rejonową Warszawa Śródmieście doprowadziła do postawienia zarzutów Marcinowi R. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez wprowadzanie i przygotowania wprowadzenia do obrotu szkodliwych substancji mężczyźnie może teraz grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

rsz.

 

 

 

 

 

 

  • Zatrzymany przez policjantów mężczyzna
  • Zabezpieczone przez policjatów dopalacze
  • Zabezpieczone przez policjatów dopalacze