100 gramów marihuany ukrył pod fotelem samochodu - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

100 gramów marihuany ukrył pod fotelem samochodu

Data publikacji 01.06.2018

Śródmiejscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i kierowanie samochodem pod ich wpływem. W samochodzie Jakuba K. policjanci znaleźli dwa foliowe opakowania ze 100 gramami marihuany. Za te przestępstwa zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii 26-letniemu Jakubowi K. grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej na jednej z ulic w centrum miasta zatrzymali do kontroli kierowcę hyundaia.

W samochodzie prowadzonym przez 26-latka pod fotelem kierowcy kryminalni  znaleźli ukryte dwa foliowe opakowania z marihuaną. Jak ustalili policjanci Jakub K. kupił je za około 3000 złotych.

Mężczyzna został zatrzymany, a znalezione narkotyki zabezpieczone, jako dowód w sprawie. To jednak nie był koniec kłopotów Jakuba K. Podejrzenia kryminalnych wzbudziło jego nietypowe, pobudzone zachowanie i wygląd oczu. Późniejsze badanie wykazało w jego organizmie obecność narkotyków.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kierowania samochodem pod wpływem narkotyków oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu między innymi kara grzywny, utrata prawa jazdy oraz do 10 lat pozbawienia wolności.

rsz.

 

  • Mężczyzna podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków
  • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
  • Częśc z zabezpieczonej przez policjantów marihuany