Byliśmy z mieszkańcami Śródmieścia na rodzinnych piknikach - Aktualności - KRP I – Śródmieście

Aktualności

Byliśmy z mieszkańcami Śródmieścia na rodzinnych piknikach

Data publikacji 30.05.2018

W minioną sobotę odbyły się dwa pikniki rodzinne. Zarówno na ulicy Elektoralnej jak i ulicy Ciasnej nie mogło zabraknąć policjantów ze śródmieścia zajmujących się prewencją kryminalną oraz naszych dzielnicowych. Celem policjantów było uatrakcyjnienie pikniku dla najmłodszych oraz dyskusja z ich rodzicami o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

Pikniki odbyły się w Szkole Specjalnej nr 213 im. Ireny Sendlerowej przy ul. Elektoralnej 12/14 oraz na terenie Szkoły Podstawowej nr 158 im. Jana Kilińskiego przy ul. Ciasnej 13.. Podczas imprez  dzieci miały możliwość obejrzenia radiowozu i sprzętu używanego przez policjantów w ich codziennej służbie.

Policjanci przekazywali także dzieciom cenne porady dotyczące ich bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. Dorośli natomiast chętnie dyskutowali na temat obowiązujących przepisów prawnych oraz nurtujących ich w związku z tym problemów życia codziennego.

Obecny na miejscu dzielnicowy w rozmowie z mieszkańcami, w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas" chętnie udzielał swoim rozmówcom informacji na zadawane przez nich pytania dotyczące bezpieczeństwa.

Policjanci rozdawali  autorskie ulotki zawierające szczegółowe informacje na temat sposobu działania sprawców oszustw dokonywanych metodą "na policjanta", zachęcali do korzystania z narzędzi, jakim są: "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz aplikacja "Moja Komenda".

rsz.

 

  • Policjanci na pikniku rodzinnym
  • Policjanci na pikniku rodzinnym
  • Policjanci na pikniku rodzinnym
  • Policjanci na pikniku rodzinnym
  • Policjanci na pikniku rodzinnym
  • Policjanci na pikniku rodzinnym