Aktualności

Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie z pracownikami Mazowieckiego Kuratorium Oświaty

Data publikacji 29.05.2018

W miniony piątek śródmiejscy dzielnicowi spotkali się z kolejna grupą osób, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Motywem przewodnim spotkania było zapoznanie zgromadzonych z funkcjonowaniem aplikacji „Moja Komenda” oraz założeniami programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Tradycyjnie już policjanci omówili metody oszustwa „ na policjanta” i kradzieże „na administratora”. Jak ustrzec się zagrożeń i nie paść ofiarą przestępstwa można było się dowiedzieć podczas rozmowy z naszymi dzielnicowymi.

Policjanci ze Śródmieścia bardzo często w różnych miejscach spotykają się z rożnymi osobami, grupami społecznymi czy też organizacjami, aby porozmawiać o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Tym razem umówiliśmy się na spotkanie w Mazowieckim Kuratorium  Oświaty w Warszawie .

W ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” omówione zostały zagrożenia wynikające z takich przestępstw jak oszustwa „na policjanta” czy kradzieże „na administratora”.

Policjanci tłumaczyli kuratorom jak działają przestępcy dokonujący oszustw, kradzieży, jakich metod używają, aby zmanipulować swoje ofiary, a w efekcie pozbawić ich często oszczędności całego życia.

Zainteresowanie spotkaniem było duże, padło wiele ważnych pytań, co tylko potwierdza potrzebę takiej właśnie formy przekazywania informacji zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa.

rsz.

  • Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie z pracownikami Mazowieckiego Kuratorium Oświaty
  • Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie z pracownikami Mazowieckiego Kuratorium Oświaty
  • Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie z pracownikami Mazowieckiego Kuratorium Oświaty